Kultivatoriai, aeratoriai, skarifikatoriai

Kultivatorius – tai efektyvi žemės apdirbimo technika, išpurenanti dirvos paviršių. Toks įrankis palengvina kiekvieno daržininko darbą, kadangi nereikia eikvoti energijos darbui su kastuvais ar kauptukais. 

Kultivatoriai gali būti benzininiai, elektriniai arba rankiniai.

Benzininiai kultivatoriai yra varomi kuru, tad galima paprasčiau ir laisviau judėti sklype. Visgi kuru varomiems kultivatoriams reikia skirti daugiau išteklių – pasirūpinti alyva, kuru, keisti žvakes, oro filtrus ir pan. Elektriniai kultivatoriai yra priklausomi nuo elektros šaltinio, tad privalu pasirūpinti ne tik juo, bet ir prailgintuvais. Elektrinis kultivatorius tinkamiausias iki 10 a sklypui. Rankiniai kultivatoriai nereikalauja nei kuro, nei elektros šaltinio, tačiau eikvoja žmogaus fizinę energiją, kadangi jį reikia stumti rankiniu būdu. 

Aeratorius – naudingas prietaisas, kuriuo žolėje padaromos skylutės, o pro jas geriau pasisavinamos reikalingos medžiagos žolės šaknims. Kitaip tariant, pagrindinė aeratoriaus paskirtis yra prisotinti žemę deguonimi, tokiu būdu žolė auga greičiau ir vešliau.

Aeratoriai gali būti rankiniai, elektriniai, akumuliatoriniai arba benzininiai.

Rankiniai aeratoriai tinkamiausi nedidelio dydžio vejai, kadangi reikalauja nemažai fizinės jėgos. Elektriniai aeratoriai taip pat tinkami nedidelėms vejoms, kadangi jie nėra pakankamai galingi ir jiems reikalingas elektros šaltinis. Akumuliatoriniai aeratoriai veikia be maitinimo laido, yra tinkami nedidelėms arba vidutinio dydžio vejoms. Benzininiai aeratoriai yra galingiausi ir našiausi iš ankščiau išvardintų, tinkamiausi didelėms vejoms apdirbti. Jie gali būti garsūs, brangesni ir reikalaujantys daugiau priežiūros, tačiau tai, dažniausiai, profesionalų naudojama įranga.

Skarifikatorius – tai aeratoriaus rūšis, kuria galima supjaustyti ir išgrėbti vejoje esančias samanas, šiaudus ar seną žolę. Šis prietaisas turi peilius, kuriais įpjauna žemės paviršių ir ją stipriai iššukuoja bei išpurena, tokiu būdu žolė auga vešlesnė ir žalesnė.