Kabių pistoletai

Kabių pistoletai – tai kabių kalimo įrankiai, prie tam tikrų paviršių pritvirtinantys kabes. Dažniausiai jie naudojami baldų gamyboje, statybose ir kituose remonto darbuose. Kabių pistoletas suteikia galimybę kabes prikalti į įvairiausių medžiagų paviršius, pavyzdžiui, medieną ar plastiką. Kabė iššaunama itin dideliu greičiu, todėl efektyviau sugriebiamas paviršius, laikosi tvirčiau ir ilgesnį laiko tarpą.

Kabių pistoletų yra įvairių: mechaninių (rankinių), elektrinių, pneumatinių. 

Mechaniniai kabių pistoletai – naudojami gan plačiai, yra nebrangūs ir universalūs. Svarbu paminėti, jog, norint naudoti šį įrankį, prireiks jėgos, kadangi kabių šaudymas mechaniniu būdu gali būti varginantis.

Elektriniai kabių pistoletai – fizinės jėgos ir pastangų nereikalaujantys įrankiai. Jų veikimo būdas paprastas: šaudyklė prispaudžiama prie medžiagos paviršiaus ir kabė iššaunama automatiškai.

Pneumatiniai kabių pistoletai – universaliausi ir galingiausi. Jie veikia naudodami suspaustą orą, gaunamą iš kompresoriaus, suteikia galimybę atlikti net intensyviausius kabių kalimo darbus.