Makita


Makita japonų kompanija, viena didžiausių pasaulyje rankinių įrankių gamintoja, savo asortimente turinti iki 2000 skirtingų modelių elektrinių ir benzininių įrankių, neskaitant jiems skirtų priedų. „Makita“ savo istoriją skaičuoja nuo 1915 m. kai Masaburo Makita su trimis draugais Nagojoje įsteigė elektrinių variklių ir generatorių gamybos kompaniją. Pradžioje jie gamino ir taisė elektrinius variklius, transformatorius ir apšvietimo įrenginius. Pirmąjį elektrinį rankinį instrumentą „Makita“ pristatė 1958 m. Tai buvo pirmasis pasaulyje elektrinis oblius. „Makita“ pirmoji pasaulyje 1969 m. pagamino akumuliatorinį gręžtuvą, o 1978 m. - pirmąjį gręžtuvą su NiCd baterijomis. 1981 m. pagamino pirmąjį pneumatinį vinių kalimo įrankį. Šeštajame dešimtmetyje „Makita“ buvo pirmoji, kuri savo įrankiuose panaudojo naujo tipo variklius be šepetėlių.


Dabar firma „Makita“ aprūpina darbu daugiau kaip aštuonis tūkstančius darbuotojų. Firma turi 19 atstovybių Japonijoje ir 39 prekybos atstovybes užsienyje. „Makita“ garsėja savo gaminamais suktuvais, gręžtuvais, staklėmis, diskiniais pjūklais, universaliais įrankiais, kampiniais šlifuokliais. Dalis „Makita“ įrankių parduodami be akumuliatorių, nes tos pačios įtampos akumuliatoriai lengvai pritaikomi skirtingų modelių „Makita“ įrankiams. Įrankio savininkams tai patogu, kai turimus skirtingus „Makita“ įrankius neplanuojama naudoti vienu metu.


Gamyboje taikomos kruopščiai atrenkamos medžiagos ir detalės, atitinkančios saugumo ir ekologijos standartus. 


Pagal aukštus aptarnavimo principus vykdoma įrankių priežiūra, garantinis aptarnavimas. Tai leidžia pasitikėti gamintojo vardu, kuris užtikrina operatyvų ir optimalų problemų sprendimo būdą, pateisina kliento lūkesčius.