SNIEGO VALYTUVAI | Kaip išsirinkti ir ką svarbu žinoti?

Metas ruoštis žiemai...

Nenumaldomai artėjant šaltajam metų sezonui ir vis labiau žvarbėjant orams, pravartu pagalvoti apie efektyvią ir nesudėtingą Jūsų namų kraštovaizdžio priežiūrą užgriuvus sniegui. Kadangi technologijos šiomis dienomis sparčiai tobulėja, šiai varginančiai užduočiai įvykdyti pasitelkiami novatoriški sprendimai – sniego valytuvai.

Šiame įraše kalbėsime apie akumuliatorinius EGO SNT2400E, SNT2124E ir benzininius Husqvarna sniego valytuvus, juos palyginsime ir nagrinėsime jų panaudojimo namuose privalumus.


Sniego valytuvas namams – ilgalaikė investicija

Jei kyla klausimas, kodėl verta investuoti į sniego valytuvą namams, atsakysime paprastai – tai patogu ir neabejotinai efektyvu. Sniego kasimas pasitelkiant kastuvą yra varginantis ir atimantis daug laiko resursų, tuo tarpu EGO ir Husqvarna sniego valytuvai yra motorizuoti, todėl didelių plotų valymas tampa nesudėtingas ir ypač taupantis laiką. Tokiu būdu žiemos stebuklais galima mėgautis, o ne pergyventi dėl gausybės sniego.

Turint sniego valytuvą ne tik efektyviau, bet ir saugiau atliksite sniego valymo darbus. Kasant sunkų, šlapią sniegą kastuvu galima sužeisti nugarą ar patirti kitų sveikatos problemų, o sniego valytuvas maksimaliai sumažina fizinį krūvį ir nelaimingų atsitikimų riziką.

Pasitelkiant sniego valytuvą tvarkingai ir lygiai nuvalysite važiuojamąsias kelio dalis, šaligatvius bei kitas vietas – nebus grumstų ir nelygių paviršių.


Akumuliatorinis ar benzininis sniego valytuvas?

Siekiant išsirinkti tinkamą akumuliatorinį ar benzininį sniego valytuvą, atitinkantį poreikius, pravartu atsižvelgti į tam tikrus aspektus: kokio dydžio plotą valysite ir kokiomis sąlygomis dirbsite.

Visgi, akumuliatoriniai sniego valytuvai gali netikti vietovėse, kuriose neretai kyla problemų dėl elektros tiekimo, pvz., kur iškrenta gausesnis sniegas ir dingsta elektra, tokiu atveju rekomenduojama rinktis benzininius sniego valytuvus, nes jais galima dirbti ilgesnį laiką. Šiuo aspektu benzininiai sniego valytuvai yra pranašesni, kadangi jiems reikalingas tik kuras ir jų veikimas nėra priklausomas nuo oro sąlygų.


Akumuliatoriniai EGO Power+ sniego valytuvai

EGO Power+ sniego valytuvai nereikalauja jokio papildomo pasiruošimo žiemai ar netikėtam sniegui, svarbu tik įkrauti akumuliatorius, juos įstatyti ir pradėti darbą. Vienas pagrindinių EGO akumuliatorių privalumų – juos galima naudoti ir kituose įrankiuose, pvz., nesant sniegui ar baigus jį valyti, naudoti su kitais EGO įrankiais: pūstuvais, pjūklais ir pan.

EGO SNT2400E yra tvirtas ir galingas, turintis net 61 cm darbinį plotį ir 56 V akumuliatorių. Šis modelis tinka didesnėms teritorijoms, itin tvarkingai valo važiuojamuosius kelius ir šaligatvius.

Sniego valytuvas SNT2400 EGO

EGO SNT2124E darbinis plotis – 53 cm, todėl puikiai tinka mažesnėms teritorijoms ir asmenims, kuriems norisi lengvesnio ir manevringesnio sniego valytuvo. Kaip ir SNT2400E, taip ir šis turi patikimą 56 V akumuliatorių.

Sniego valytuvas SNT2124 EGO

Abu šie EGO sniego valytuvų modeliai pasižymi inovatyvumu – turi LED žibintus darbui naktį, kintamus greičio ir sniego išmetimo atstumo reguliavimus. Pažymima ir tai, jog šie sniego valytuvai yra tylesni, į aplinką neišmeta jokių teršalų ir reikalauja minimalios priežiūros. Dėl šių priežasčių EGO akumuliatorinis sniego valytuvas yra tinkamiausias variantas aplinką tausojantiems ir darbo efektyvumą vertinantiems namų savininkams.


Benzininiai Husqvarna sniego valytuvai

Husqvarna – patikimas gamintojas, šią dieną siūlantis sniego valytuvų įvairovę. Jei norisi galingo ir didelius plotus valyti galinčio benzininio sniego valytuvo, rekomenduojame rinktis Husqvarna ST 224, kadangi jo darbinis plotis – 61 cm, o cilindrų darbinis tūris – 212 cm³. Šis modelis pasižymi ypač tvirtomis X-trac padangomis, lengvu valdymu ir manevringumu, gali susidoroti su sunkiu ir šlapiu sniegu.

Sniego valytuvas Husqvarna ST224

Jei valomas plotas yra sudėtingesnio reljefo, rekomenduojama rinktis Husqvarna sniego valytuvą su vikšrais, pvz., ST424T modelį. Jis tinkamas komerciniam naudojimui, puikiai valo šaligatvius, įvažiavimus ir bendro naudojimo teritorijas. Jo darbinis plotis – 61 cm, o cilindrų darbinis tūris – 301 cm³.

Sniego valytuvas Husqvarna ST424T

Gamintojas taip pat siūlo ypač lengvą, kompaktišką, buitiniam naudojimui skirtą benzininį valytuvą Husqvarna ST124. Nors jo darbinis plotis ir 61 cm, tačiau jis sveria tik 78,5 kg ir yra skirtas nedidelio arba vidutinio kiekio sniego valymui. Idealiai tinka valyti važiuojamąsias dalis ir takus.

Sniego valytuvas Husqvarna ST124

Kalbant apie priežiūrą, benzininius Husqvarna sniego valytuvus svarbu periodiškai valyti, rinktis aukštos kokybės kurą ir alyvą. Taip pat jie paprastai yra triukšmingesni ir pasižymi gausesne tarša, tačiau, kad ir kaip bebūtų, jie yra našūs ir suteikia galimybę nenutraukiamai valyti įvairaus dydžio plotus.


Galiausiai, Jūsų pasirinkimas priklausys nuo valomo ploto dydžio ir individualių poreikių. Nesvarbu, kurį sniego valytuvą nuspręsite įsigyti, jis bet kokiu atveju varginančią sniego valymo užduotį pavers ne tik greita ir veiksminga, bet ir malonia patirtimi.

Jei nesate tikri, koks sniego valytuvas Jums labiausiai tiktų, kviečiame kreiptis į mus – pakonsultuosime ir parinksime tinkamiausią modelį, atitinkantį Jūsų lūkesčius.

Susijusios prekės

Kiti straipsniai