KOPĖČIOS | Ką naudinga žinoti apie LAYHER kopėčias?

Daugeliui darbų, dažniausiai – namų ūkio, sodo ar remonto atlikimui, efektyviai pasitarnauja kopėčios. Šiandien jų yra įvairiausių rūšių, pavyzdžiui, buitinės, universalios, profesionalios ar teleskopinės.

Visgi pravartu žinoti, kokie yra mūsų asortimente siūlomų Layher kopėčių privalumai, taip pat į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jas renkantis. Šiame įraše aptarsime minėto gamintojo kopėčias ir kodėl verta jomis pasikliauti atliekant įvairius darbus.


Layher kopėčių privalumai

Layher kopėčios yra gaminamos Vokietijoje tik pagal aukščiausius kokybės reikalavimus, o jų gamyboje naudojami švediški SAPA profiliai. Šių kopėčių pakopos, skirtingai nei kitos, turinčios lenktus profilius, yra iš vientiso aliuminio profilio, griežto trikampio formos, užtikrinančios stabilumą ir ilgaamžiškumą. Šoniniai profiliai turi standumo briaunas, tokiu būdu apsaugo pakopų tvirtinimo vietą ir suteikia kopėčioms stabilumą.

Visos Layher kopėčios yra apvilktos aukštos kokybės medžiagomis. Kopėčių vadinamas „apavas“ yra pagamintas iš kompozicinės gumos – ji ilgaamžė, apsaugo nuo slydimo ir suteikia atsparumą trinčiai, o būtent išskleidžiamų kopėčių („A“ tipo) lankstai yra metaliniai, iš išorės aplieti plastiku.

Pabrėžtina ir tai, jog šio gamintojo kopėčios yra ypač saugios – ištraukiamų kopėčių fiksatoriai su spyruokle automatiškai užrakina kopėčias pasirinktame aukštyje, taip užtikrinamas saugumas ir užkertamas kelias galimoms nelaimėms.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis kopėčias?

Pirmiausia, rekomenduojama atsižvelgti į kopėčių ir pakopų plotį. Jei dirbate aukštyje, rekomenduojama rinktis platesnes kopėčias, pvz., su 80 mm pakopomis, kadangi jos patogesnės ir saugesnės, taip pat platesnės pakopos neišvargins dirbant ilgesnį laiką.

Pravartu atkreipti dėmesį į pakopų profilį – trikampis profilis tarnaus kur kas ilgiau nei kvadratinis. Būtent Layher kopėčios yra griežto trikampio formos, dėl šios priežasties kopėčios tampa žymiai stabilesnės ir mažiau nusidėvinčios.

Reikalinga žinoti, iš kokio profilio yra pakopos – jei jos iš lenkto profilio, po intensyvaus 1 metų naudojimo smarkiai nusidėvės, tačiau jei pakopos iš vientiso aliuminio profilio – tarnaus ilgus metus.

Svarbu atsižvelgti ir į jungimo lankstus. Pastebėtina, jog vien tik plastiko detalės neužtikrina saugumo, tačiau ir vien tik metalinės detalės negali suteikti ilgalaikio stabilumo dėl atsiveržiančių varžtų arba kniedžių.

Svarbiausia – išsiaiškinti, ar perkant kopėčias kartu su jomis yra naudotojo instrukcija ir kokybės sertifikatas. Tik išsiaiškinus šiuos aspektus galėsite būti tikri, kad nusipirkote patikrintas ir saugias kopėčias.


Ar žinojote, kad..?

Šioje skiltyje pateiksime keletą įdomių faktų, kuriuos privaloma žinoti kiekvienam, dirbančiam su kopėčiomis.

 • Su kopėčiomis dirbama dviese – vienas žmogus lipa viršun, kitas lieka apačioje ir laiko kopėčias.
 • Dirbant aukščiau nei 1,3 m. privaloma naudoti asmeninę apsaugos įrangą (apraišus, apsaugančius nuo kritimo).
 • Kopėčių atramos turi būti apsaugotos nuo slydimo. Reikalinga prie jų viršutinių ar apatinių galų pritvirtinti bet kokį kopėčioms nuslysti neleidžiantį įtaisą ar panaudoti kitas slydimą pašalinančias priemones.
 • Saugumo sumetimais, aukščiausiai ant kopėčių galima lipti tiek, kad liktų 1 m. iki kopėčių viršutinės dalies (apytiksliai iki juosmens).
 • Jei lipama ant stogo, kopėčios turi bent 1 m. kyšoti virš stogo, kad lipant būtų įmanoma į jas įsikibti.
 • Lipant kopėčiomis turi nuolat būti 3 lietimosi taškai: dvi rankos-viena koja, dvi kojos-viena ranka.
 • Lipant kopėčiomis kartu galima pasiimti ir įrankių, tačiau jų bendras svoris negali viršyti 10 kg.
 • Dirbant aukštyje visi įrankiai turi būti prisegti specialiais laikikliais prie turimo diržo.
 • Dirbant arti praėjimų ar judrių zonų privalu darbo vietą aptverti įspėjamosiomis juostomis.
 • Medinių kopėčių maksimalus aukštis – 5 m.
 • Atremiamų kopėčių posvyrio kampas turi būti nuo 65 iki 75 laipsnių.

Layher kopėčių dokumentai

Jei nusprendėte įsigyti Layher kopėčias UAB „Gitana“ parduotuvėse, kartu pateiksime sekančius dokumentus:

 • naudotojo instrukciją lietuvių kalba;
 • kompanijos Layher sertifikatą ISO 9001:2008;
 • kopėčių kokybės sertifikatą TUV;
 • kopėčių patikrinimo knygą, tinkamą vidinei įmonės kopėčių patikrai atlikti;
 • UAB „Gitana“ atstovavimo sertifikatą.

Iškilus klausimams, prašome kreiptis – suteiksime profesionalią konsultaciją ir atsižvelgdami į Jūsų poreikius parinksime Jums tinkamiausias kopėčias.